США − У неділю, 24 вересня, під час Архиєрейської Божественної літургії в українській католицькій катедрі Непорочного Зачаття духовенство, монашество та вірні офіційно привітали нововисвяченого єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії владику Андрія Рабія. Архиєпископ Стефан Сорока, митрополит Філадельфійський, виголосив привітальне слово, сказавши, що архиєпархія благословенна багатьма відданими священиками, які здатні бути провідниками Церкви. Із середовища цих талановитих священиків Бог покликав нашого молодого єпископа Андрія Рабія здійснювати духовний провід як єпископ-помічник. Монсеньйор Денніс Куруппассрі, представник архиєпископа Крістофа П’єра, Папського нунція в Сполучених Штатах Америки, від імені нунція привітав владику Андрія та вручив папську буллу. Українською мовою її зачитав отець Роман Пітула, ректор катедри, англійською – отець Михайло Гатско, декан Південно-Антрацитного деканату. Єпископ Андрій Рабій показав буллу всім вірним, які відповіли традиційним «Aксіос!» (гідний).
Італія − Владика Діонісій Ляхович здійснив душпастирський візит до італійського Прато з нагоди 15-річчя заснування церковної громади. Як розповів отець Володимир Волошин, настоятель парафії і пасторальний координатор для українців у Італії, громада ця була заснована в 2002 році і налічує близько 50 прихожан. «Візит владики до кожної української громади є нагодою для укріплення нашого церковного тіла в Італії. Цей візит є важливим моментом для життя громади, її утвердження тут», − прокоментував священик. Владика Діонісій пригадав, що Покрова – національне й патріотичне свято в Україні. Бо, як відомо, ще Ярослав Мудрий у 1037 році віддав Україну під Покров Матері Божої. Подібно запорізькі козаки мали церкву Покрови Пресвятої Богородиці. «Дорогі, нехай цей 15-річний ювілей нашої громади в Прато стане справжньою нагодою, щоб Божа благодать зійшла на нас, а Богородиця супроводжувала нас, як мама, як «незахідна зоря», в наших життєвих дорогах!» − побажав владика Діонісій вірянам.
США − В єпархії святого Йосафата у Пармі (США) відбулися щорічні осінні реколекції для молоді. Молодь, юні та дорослі лідери, волонтери і духовенство зі штатів Огайо та Пенсильванія єпархії святого Йосафата в Пармі зібралися 7 і 8 жовтня в Крестфільдському таборі та конференц-центрі в місті Слипері-Рок (штат Пенсильванія) на щорічні осінні реколекції для молоді. Вони були організовані єпархіальним молодіжним комітетом під керівництвом отця Любомира Жибака, керівника комітету і пароха церкви Пресвятої Трійці в Янгстауні та церкви святої Анни в Остинтауні (штат Огайо), і координатора реколекцій Лізи Гладьо.
Угорщина − 15 жовтня українська греко-католицька парафія Покрови Богородиці в Будапешті відсвяткувала другий парафіяльний празник. Святковий день розпочався з чину освячення намісних ікон − Христа Спасителя і Зарваницької Божої Матері. Божественну літургію очолив декан, Дрогобицький протоєрей Іван Паньків. Церковний спів супроводжували брати-семінаристи Львівської духовної семінарії. У своїй проповіді отець Іван розповів про значення свята Покрови в житті християнина. Після літургії діти з парафії представили концертну програму. На завершення отець Дам’ян Габорій, духовний наставник українців у Будапешті, привітав усіх зі святом та подякував жертводавцям парафії, які зібрали кошти на малювання ікон. Друга святкова частина дня відбулася в будівлі, де є столичне самоврядування українців (вул. Академія, 1). Там українська громада відзначила День козацтва і свято Покрови. Перед присутніми виступили діти недільної школи, брати-семінаристи Львівської духовної семінарії та гурт «Ґаздиньки плюс» вокальної студії «Ліра» з міста Калуша. Цього дня прозвучали духовні й патріотичні пісні.
Польща – 13 і 14 вересня в монастирі отців-василіян у Варшаві відбулися урочистості, присвячені 400-літньому ювілею Василіянського чину. На святі були ченці з провінції Найсвятішого Спасителя в Україні. 13 вересня у варшавському Святоуспенському монастирі отців-василіян торжественною Вечірнею з литією на честь свята Покрови Пресвятої Богородиці розпочалися ювілейні святкування 400-ліття Чину. Вечірню служив протоігумен Польської провінції ЧСВВ отець Микола Козіцький. Співали Вечірню брати-студенти з Василіянського інституту філософсько-богословських студій у Брюховичах (ВІФБС) та вся василіянська спільнота Святопокровської провінції разом із гістьми, які прибули на свято. Під час літургії 14 вересня митрополит Євген Попович підкреслив роль Василіянського чину на землях Надвіслянського краю. А на закінчення побажань на знак вдячності вручив протоігуменові медаль блаженного Йосафата Коциловського «За вірність Церкві». Після літургії отець Микола Козіцький вручив ювілейні василіянські грамоти та медалі: митрополитові Євгену Поповичу, владиці Василію Медвіту, вищим настоятелькам жіночих монаших спільнот у Варшаві та іншим заслуженим перед Василіянським чином у Польщі особам. Цього ж дня після вечірньої літургії відбувся концерт хору братів-василіян DEISIS із Брюховичів.
Білорусь − З 27 вересня по 1 жовтня в Мінську тривала щорічна пленарна асамблея Ради єпископських конференцій Європи. Головною темою зустрічі стала тема молоді та підготовка до Папського синоду в 2018 році. Синод УГКЦ представляв Блаженніший Святослав. Учасники асамблеї зустрілися з президентом Білорусі Олександром Лукашенком. Однією з головних тем зустрічі була тема війни в Україні. Глава УГКЦ подякував президентові Білорусі за підтримку України і наголосив на необхідності дотримання мінських домовленостей для відновлення миру в Україні та її територіальної цілісності, міжнародного права, припинення вогню, виведення іноземних військ та продовження політичного процесу вирішення конфлікту. Олександр Лукашенко, своєю чергою, пообіцяв єпископам Європи, що Білорусь і далі робитиме все можливе для відновлення мирного життя на українській землі. Окрім цього, Блаженніший вказав на присутність Греко-Католицької Церкви в Білорусі та її життєву потребу розвиватися на рівні з іншими конфесіями. Після зустрічі з президентом Білорусі очільники єпископських конференцій Європи відвідали греко-католицьку громаду. Блаженніший Святослав очолив спільну молитву в головному храмі місцевої греко-католицької громади. А ще учасники пленарної асамблеї побували в катедральному соборі Православної Церкви та зустрілися з митрополитом Мінським Павлом. По обіді в приміщенні міської влади Мінська розпочалась перша робоча сесія. Архиєпископ Габор Пінтер, Апостольський нунцій в Білорусі, зачитав привітального листа від Папи Франциска. Учасників асамблеї привітав і перший прем’єр-міністр Білорусі Василь Жарко та мер Мінська Андрій Шорець.
США – 17−20 жовтня в реколекційному центрі «Витанія» Римо-католицької дієцезії Санкт-Петербурга в місті Лац (штат Флорида) відбулися щорічні реколекції для духовенства єпархії святого Йосафата (УГКЦ) в Пармі. Реколекції цього року проводив митрофорний протоєрей Мартин Канаван, священик-емерит єпархії, який тепер служить духівником у Колегіїсемінарії святого Василія Великого в Стемфорді (штат Коннектикут).
Італія – 9 жовтня Папа Франциск зустрівся з патріархами і верховними архиєпископами. «Я радий зустрітися сьогодні з вами, главами і отцями Східних Католицьких Церков, щоб розділити радощі та болі ввірених вашій душпастирській опіці вірних», – сказав понтифік, вітаючи патріархів і верховних архиєпископів, між якими був і глава УГКЦ Блаженніший Святослав. У зустрічі взяли участь Державний секретар Святого Престолу та провід Конгрегації для Східних Церков. «Турбота про всі Церкви проявляється й через єрархічне сопричастя з Єпископом Риму, наступником святого Петра. Саме бути Єпископом Риму є основою Петрового служіння, що є служінням проводу любові та в любові», – зазначив Папа Франциск. − Я переконаний, що потрібно додати імпульсу й належно оцінити в Церкві зв’язок, що поєднує колегіальність та Петрову першість, щоб здійснювати «диякональну першість» як Servus servorum Dei (Слуга слуг Божих)». Святіший Отець пригадав, що серед завдань наступника святого Петра є дбати про добрих єпископів у місцевих Церквах в усьому світі. «Тож прошу вас і ваші синоди співпрацювати в цьому настільки важливому служінні, аби визначати мужів, придатних до цього служіння», – сказав Папа, запросивши учасників зустрічі до спілкування: «Тепер передаю слово вам і намагатимуся відповісти на ваші запитання».
Італія − 12 жовтня в каплиці Української папської колегії святого Йосафата відбулася урочиста церемонія вручення відзнаки Капітули польсько-українського поєднання. Конгрегація для Східних Церков нагороджена за підтримку цінностей, що об’єднують народи для побудови спільного майбутнього в гармонії зі словами святого Івана Павла ІІ: «Нехай завдяки очищенню історичної пам’яті всі будуть готові вище ставити те, що єднає, аніж те, що роз’єднує, щоб разом будувати майбутнє, засноване на взаємній повазі, на братній співпраці та автентичній солідарності». Редакція Ватиканського радіо (польська, українська та словацька секції) нагороджена за об’єктивну передачу інформації та за пропагування міжкультурного діалогу в ЦентральноСхідній Європі, перемагаючи стереотипи і взаємні упередження.
Великобританія − у цьому році минає 60 літ від часу заснування місцевої української єпархії (спочатку як екзархату). В рамках святкування Блаженніший Святослав 20−23 жовтня відвідував парафії УГКЦ в цій країні, а також мав зустрічі з різними церковними і громадськими організаціями, щоби посилювати зв’язки і співпрацю з вірними Церкви у Великобританії. Під час візиту глава УГКЦ виступив у Королівському інституті міжнародних справ (Chatham House), мав зустрічі з українськими організаціями Великобританії та взяв участь у зустрічі східних католицьких єпископів Європи (26−29 жовтня), яких цього року приймав владика Гліб Лончина в Центрі Фоколаринів (Welwyn Garden City). Цьогорічна тема зустрічі – «Керигма – Катехиза – Містагогія». Східні католицькі єпископи роздумували над тим, як проголошувати віру, як її навчати та пояснювати і як поширювати християнські цінності. Кульмінацією конференції 28 жовтня стала Божественна літургія у Вестмінстерській катедрі. Її очолив Блаженніший Святослав, а проповідь виголосив кардинал Вінсент Нікольс, архиєпископ Вестмінстерський. Ще одна урочиста Божественна літургія відбулася 29 жовтня в катедральному храмі Пресвятої родини. Її очолив архиєпископ Циріл Василь, секретар Конгрегації для Східних Церков, а проповідував Блаженніший Святослав.