12 листопада, в день спомину мученицької смерті святого Йосафата Кунцевича (за григоріанським календарем), відбулася божественна літургія. Її звершили в храмі святих Йоакима і Анни у ВолодимиріВолинському – місті, де у 1580 році народився святий Йосафат. Літургія зібрала представників Римо-Католицької, Греко-Католицької і Православної Церков. Спільно молилися єпископ-ординарій Луцької дієцезії РКЦ Віталій Скомаровський, екзарх Луцький Йосафат Говера, правлячий Архиєрей Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Михаїл Колтун та єпископ Володимир-Волинський і Турійський УПЦ КП Матфей Шевчук. Традицію спільної молитви в день спомину святого Йосафата ще в 1990-их роках започаткував і розвинув отець Лех Кошляга, священик Ордену братів Пресвятої Діви Марії з гори Кармель, настоятель згаданої парафії. Свята меса закінчилася молитвою біля мощей святого Йосафата та гімном прославлення Te Deum. Опісля лунали слова подяки. Зокрема, владика Михайло Колтун зазначив, що єдність не прийде, якщо не будемо її прагнути, а вона сьогодні потрібна скрізь, в усіх сферах нашого життя.
11 листопада, у Всеукраїнський день молитви за сиріт, відбулася традиційна поїздка з дітьми у відпустове місце. Її організувала місія «Центр опіки сиріт» Львівської архиєпархії. Цього року 300 учасників подорожі (діти зі спеціалізованих шкіл, дитячих домів, з вівтарної дружини Гарнізонного храму Львова, хору «Ангелики» та місцевої катехитичної школи) завітали до села Прилбичі – родового маєтку графів Шептицьких. Про дві величні постаті, що їх подарував Україні та світу цей рід: Митрополита Андрея Шептицького і його брата священномученика Климентія Шептицького, мандрівникам розповів отець Андрій Стадницький, настоятель місцевої церкви, у якій спільною божественною літургією розпочалася програма активного дня. У поїздці уже традиційно взяли участь курсанти Національної академії сухопутних військ. Волонтери та меценати подбали про смачний і ситний обід для дітей, заклад для проведення програми і транспорт для переїзду, за що учасники подорожі висловили їм щиру вдячність.
Тридцять катехитичних шкіл Прикарпаття взяли участь у мистецькому конкурсі «Ті, яких світ був не вартий». Пройшов він 10 листопада в актовому залі монастиря отців-василіян у Івано-Франківську. Організатором конкурсу стала Катехитична комісія Івано-Франківської архиєпархії з метою популяризації мистецьких творів про життя святих і блаженних. Учасники мали завдання розкрити суть справжньої святості, показати важливу роль святого як покровителя. За результатами конкурсу були визначені переможці у категоріях: кращий сценарій, краща акторська майстерність, оригінальні костюми та кращі декорації сцени. Оцінювало майстерність акторів журі в складі прессекретаря Івано-Франківської архиєпархії отця Володимира Лукашевського (голова журі), акторки драми і кіно, викладачки Прикарпатського нацуніверситету ім. В. Стефаника, дикторки радіо і телебачення Івани Ясінської та модельєра одягу, дизайнера дитячих текстильних виробів Ірини Сенько. Організатори сподіваються, що такий захід заохотить учнівську молодь до наслідування блаженних і святих.
8 листопада в Бучацькій єпархії відбулося урочисте відкриття Чортківського районного інклюзивно-ресурсного центру для дітей із особливими потребами. Центр діятиме у приміщенні «Дому милосердя». З благословення владики Дмитра Григорака, за сприяння духовенства, влади, громади міста і освітян, зокрема директора БО «Дім милосердя» Тетяни Дубини і директора новоствореної установи Світлани Хом’як, частина дітей з інвалідністю з усіх куточків району матимуть змогу за індивідуальною програмою навчання й реабілітації долати труднощі та інтегруватися в суспільство. У Центрі діятимуть кабінети фахівців: логопеда, дефектолога, психолога, кімната арт-терапії, навчально-корекційні групи, великий спортивний зал, сенсорна кімната тощо. «Створення інклюзивноресурсного центру дає певні ресурси допомогти більшій кількості дітей із особливими потребами, а також знаходить порозуміння Церкви з владою, з людьми, які працюють з дітьми. Діти, які тут перебувають, уже прогресують у своєму розвитку, адже дехто з них не говорив, не ходив, а тепер ці діти ходять, танцюють, співають. Це плоди нашої з вами співпраці», – сказав владика Дмитро.
7 листопада в Івано-Франківській академії Івана Золотоустого відбулася Всеукраїнська наукова конференція «Християнство в Україні: історичні витоки, сучасний стан і виклики XXI століття». Захід був присвячений ювілею – 1030-літтю Хрещення України. У ньому взяли участь понад 60 науковців, дослідників, експертів з Києва, Львова, Тернополя, Хмельницького, Мелітополя, Івано-Франківська. На пленарному засіданні конференції учасники заслухали п’ять доповідей: «Формальне християнство як сучасний виклик» (доктор Олег Жерноклеєв), «Початок християнізації українських земель» (Семен Побуцький), «Проблеми сучасного вітчизняного церковного малярства. Суспільний аспект» (Ірина Дундяк), «Як сьогодні не втратити право називатися християнином поза Церквою? » (отець-доктор Василь Гоголь), «Самоорганізація українського суспільства на основі християнських ідей: історія та перспективи» (Володимир Будз). Учасники також обговорили місце та роль християнства в Україні через призму історичної ретроспективи, політичних аспектів, богословських підходів і релігієзнавчих характеристик.
5 листопада у Слов’янську на Донеччині вперше відбулися Екологічні місії для порятунку створіння. Розпочалися вони літургією за участі екореферента Донецького екзархату отця Михайла Неїжмака у співслужінні з настоятелем місцевої громади святого Володимира Великого УГКЦ отцем Віктором Коханським. Після літургії відбулася зустріч із дітьми «Школи духовного та естетичного виховання», що діє при парафії. Наступного дня отець Михайло мав низку зустрічей з представниками влади, а саме з міським головою Вадимом Ляхом, його заступником Юрієм Підлісним та керівником відділу освіти Ігорем Рубльовським. У приязній атмосфері вдалося домовитися про подальшу підтримку ініціатив Екобюро УГКЦ та сприяння в такій важливій для усіх ділянці служіння. Опісля представника Екобюро гостинно прийняли в місцевій школі №14, де був проведений екоурок для учнів 5-го та 6-го класів. А завершилися екомісії у Слов’янську висадженням дерев з учнями школи у рамках безстрокової акції «Посади дерево миру».
3 і 4 листопада в столичному патріаршому соборі Воскресіння Христового та Виставковому центрі на Лівому березі тривав ІІІ Всеукраїнський з’їзд мирян. На нього прибуло близько 250 учасників з усіх екзархатів та єпархій УГКЦ в Україні. Основна тема події – «Покликання до святості сьогодні». Їй передували з’їзди в єпархіях та екзархатах. У перший день делегати обговорювали сьогоднішні теми апостоляту мирян УГКЦ; документи Церкви та покликання вірних до святості на основі Апостольського повчання «Радійте й веселіться»; формацію та апостолят мирян; досвід Католицької акції; місію парафії як спільноти святих у суспільстві згідно з поглядами праведного Митрополита Андрея Шептицького. 4 листопада в рамках ІІІ З’їзду мирян відбувся форум «Відкриті двері УГКЦ», під час якого учасники працювали в шістьох панелях: Формація і апостолят мирян сьогодні; Вихованню – так: родина, школа, неформальна освіта, Церква і духовний супровід; Церква і суспільство: соціальна діяльність УГКЦ; Соціально-відповідальний бізнес; Сучасні медіа і Церква; Суспільно-політичні і моральні виклики сьогодення.
28 жовтня у Полтаві при Святотроїцькому храмі УГКЦ відбулася ініціація – «посвячення» чоловіків до полтавського осередку ордену «Лицарі Колумба». Цього року до лав братів греко-католиків приєдналися нові лицарі з дружньої парафії Воздвиження Чесного Хреста Римо-Католицької Церкви. Відтепер полтавський осередок збільшився до 44 осіб. Ініціацію провела група лицарів з Києва у складі очільника чоловічого ордену в Україні Богдана Коваліва, його заступника Петра Галуги та Миколи Дмитровського. Саме вони відповідальні за створення осередків ордену в Україні. Зараз у світі понад два мільйони «Лицарів Колумба». Великий лицар полтавського осередку «Лицарів Колумба» Євген Хайлов каже, що за короткий час діяльності членів організації зроблено багато добрих справ для полтавського суспільства: «Зовсім недавно ми змогли прийняти та роздати для полтавського військового госпіталю, лікарень і медичних закладів понад 15 тонн гуманітарного вантажу. Це функціональні ліжка і тумбочки, медичне обладнання, матраци та різні медичні препарати».
У Києві відбулася Міжнародна конференція «Стратегії примирення. Роль Церков в Україні». Під час неї обговорювали можливості та шляхи примирення між Церквами. На конференцію прибули представники різних конфесій з України, Польщі, Білорусі та Німеччини. Серед учасників заходу були численні представники та духовенство Церков і релігійних громад України, міжнародних організацій, посольств та широкої громадськості. На початку роботи форуму з вітальним словом виступив владика Клаудіо Гуджеротті, Апостольський нунцій в Україні, який передав вітання від Папи Франциска і зазначив, що «Католицька Церква бажає добра всім націям та всім Церквам у будьякій частині світу». Вітальне слово від імені глави УГКЦ Блаженнішого Святослава озвучив голова Комісії УГКЦ з міжконфесійних та міжрелігійних відносин отець Ігор Шабан. Організатором конференції виступила Міжнародна екуменічна група «Примирення в Європі – завдання Церков в Україні, Білорусі, Польщі та Німеччині».
22 жовтня у Краматорську Донецької області розпочалася чергова модульна навчальна програма «Студії живої парафії». Цього разу учасниками програми з адміністрування соціальних проектів для представників парафій стали близько 20 парафіяльних громад УГКЦ зі сходу та півдня України. Під час заходу відвідувачі мали нагоду попрацювати з фаховими викладачами, які мають великий довід у сфері реалізації соціальних проектів у місцевих громадах. Задля обміну досвідом учасники відвідали громадські організації та релігійні громади, що успішно розвивають соціальне служіння. Програма триватиме шість місяців і складатиметься з трьох модулів та менторської підтримки експертів. Варто зазначити, що програму реалізовує БО «Львівська освітня фундація» в рамках проекту «Карітасу України» «Зміцнення місцевої самоорганізації та соціальної згуртованості громад у Східному та Південному регіонах України». Вона є практичним втіленням затвердженої Синодом єпископів УГКЦ в 2016 році Стратегії розвитку соціального служіння.