Угорщина – У Будапешті створили Українську школу лідерства імені Кардинала Любомира Гузара. Це зробили при українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці з благословення владики Йосифа Міляна, голови Пасторально-міграційного відділу УГКЦ. Презентація духовно-освітніх проектів школи відбулася 16 вересня після божественної літургії. Під час презентації вчителі, викладачі та педагоги представили навчальні програми, передбачені для дітей, молоді та дорослих. У рамках школи для дітей будуть такі освітні програми: катехизація, підготовка до Першої сповіді та Причастя, українська мова, англійська мова, скаутство, хор; гуртки: театральний, художній та креативний, народна творчість, а також християнські табори. Для молоді: катехизація, скаутство, Літня школа лідерства в Україні, тренінги та семінари з лідерства, аніматорські курси, молодіжний Всеукраїнський християнський табір «Сарепта». У пропозиції для дорослих: катехизація, угорська та англійська мови, тренінги та семінари. «Наша школа – це церковний проект, який дає теоретичні та практичні знання для дітей, молоді та дорослих», – сказав Дам’ян Габорій, священик для українців у Будапешті.
Польща – У Познані 13 – 16 вересня відбулася щорічна пленарна асамблея Ради католицьких єпископських конференцій Європи. Цього року центральною темою зустрічі стала «Європа: роль солідарності у вихованні сумління та формуванні суспільства». У зустрічі взяли участь очільники католицьких єпископатів усіх країн Європи, а також Туреччини, Кіпру, Ізраїлю і Казахстану. Україну представили Блаженніший Святослав, глава УГКЦ, архиєпископ Мечислав Мокшицький, голова Конференції римо-католицьких єпископів України, та владика Мілан Шашік, правлячий єпископ Мукачівської греко-католицької єпархії. У своєму слові Блаженніший Святослав наголосив, що солідарність – потужна сила громадянського суспільства в Україні – виявилася у всій своїй красі під час Революції Гідності як фундаментальна європейська риса нашого народу. «Солідарність, тобто здатність переживати страждання і потреби ближнього як власні, об’єднала людей різних Церков, релігій та національностей і позначила собою смерть пострадянського суспільства та народження політичної нації європейського типу, заснованої на повазі до гідності кожної людини і бажання будувати вільну й незалежну державу!» – наголосив глава УГКЦ.
США – У Пармській єпархії святого Йосафата відбулася щорічна проща до святині Святого хреста. Віряни, духовенство та богопосвячені особи зі штатів Огайо і Пенсильванія єпархії святого ЙосафатаУГКЦ в Пармі та з-поза її меж взяли участь у суботу, 15 вересня, після Воздвиження Чесного хреста (за григоріанським календарем) у паломництві до святині Святого хреста, що при церкві Пресвятої Трійці в місті Янгстаун (штат Огайо). Завдяки прощі під проводом владики Богдана Данила, єпарха Пармського, організованій церквою Пресвятої Трійці в Янгстауні на чолі з отцем Любомиром Жибаком, парохом церкви, прочани мали можливість збагатити свою віру через євхаристійне богослужіння, Святу тайну Покаяння, молитву та співучасть у дусі віри УГКЦ. Темою цьогорічного паломництва стала «Молитва Христа на хресті: «Ось Мати твоя!».
Польща – В Жешуві 3 – 5 вересня тривала міжнародна конференція на тему «Захист подружжя і сім’ї в навчанні та законодавстві Папи Франциска». Захід присвятили п’ятій річниці обрання на Римський престол Папи Франциска. Участь у конференції взяли 148 каноністів і правників із Польщі, Чехії, Словаччини, Білорусі та України. Учасниками конференції стали єпископи, священики, ченці і миряни. Від УГКЦ на ній були присутні отець Василь Коваль із Сокальсько-Жовківської єпархії, отець Роман Іванців і отець-доктор Сергій Стесенко із Львівської архиєпархії. Учасники конференції ствердили, що висока організація проведеного заходу та сприятлива атмосфера спілкування однозначно допомагають використовувати набутий досвід у власних контекстах різних єпархій, зберігаючи при цьому однакові позиції щодо правильного дотримання процедур стосовно захисту інституції подружжя і сім’ї та запобігання свого роду небезпек, що також можуть проявлятися через невластиве розуміння або намагання допомогти вирішити кризу, в якій опиняються вірні.
Австрія – У Відні на симпозіумі «Відповідальність за створіння» представили досвід служіння УГКЦ з метою збереження створіння. Цю подію 1 вересня організувало Міжнародне соціально-екологічне об’єднання з такою ж назвою з нагоди Всесвітнього дня молитви за збереження створіння та 25-ої річниці свого екологічного служіння. Ключовими темами обговорення стали актуальні екологічні проблеми, які є викликом для всіх без винятку учасників суспільного процесу. Учасники симпозіуму шукали відповідь на питання про спільний внесок для подолання екологічної кризи, жертвою якої вже нині стають мільярди людей. Професор Володимир Шеремета, керівник Бюро УГКЦ з питань екології, спираючись на досвід УГКЦ, у виступі «Екологічна дияконія як внесок Церкви для сталого розвитку» представив практичний вимір служіння Церкви для збереження створіння. Родзинкою симпозіуму стала виставка «Відповідальність за створіння очима дітей Божих», на якій були представлені кращі малюнки учасників Всеукраїнського екологічного конкурсу «Відповідальність за створіння», який з 2011 року щорічно організовує Бюро УГКЦ з питань екології.
Хорватія – У місті Селіне 20 – 29 серпня відбувся другий заїзд сімейного табору «Зелен-світ». Табір організувало Бюро екології Стрийської єпархії УГКЦ, зокрема екореферент Стрийської єпархії отець Олег Кобель та екореферент Жидачівського району отець Ярослав Турик, повідомляє офіційна інтернет-сторінка Стрийської єпархії УГКЦ. У таборі взяли участь близько 20 родин із різних єпархій УГКЦ. Успіх попереднього табору засвідчив те, що п’яту частину всіх учасників другого заїзду становили люди з попереднього цьогорічного «Зелен-світу». Окрім екологічної, табір мав спортивну складову. Запрошений тренер двічі на день проводила тренування з оздоровчої гімнастики на березі моря. Щовечора була добра нагода займатися ігровими видами спорту. На щоденній літургії всі учасники табору отримували духовний заряд, щоб мати змогу зустрітися з Богом за посередництва краси Його творіння. Майже всі приступили до Святих тайн Покаяння та Євхаристії. Кілька екскурсій до міст Задар, Стари Град і відвідини Національного парку «Паклєніца» справили незабутнє враження. А доброю нагодою познайомити хорватів з українською піснею і танцями стало святкування Дня Незалежності України.
Польща/Україна – 8 серпня на території українсько-польського кордону між селами Стаївка та Корчмин пройшли Європейські дні добросусідства. Урочистості розпочалися відкриттям кордону та зустріччю представників двох народів. Після цього в Стаївці за участі українського і польського духовенства відбулася Архиєрейська божественна літургія, яку очолив єпископ-помічник Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ Петро Лоза. Під час божественної літургії владика Петро виголосив проповідь, у якій акцентував увагу на святі Успення Пресвятої Богородиці, на особливій опіці Божої Матері обома народами. Архиєрей, зокрема, сказав, що відмінності між людьми повинні їх не роз’єднувати, а зближувати, тому що всі ми є діти Божі. «Щоб добре зрозуміти це, ми завжди повинні тримати зверненим погляд на нашого Спасителя Ісуса Христа! » – наголосив владика. Завершилося богослужіння освяченням води та благословенням зілля, після цього лунали привітання представників влади.
Австралія – Владика УГКЦ Петро Стасюк став головним капеланом СУМу в цій країні. Про те, що єпарх Австралії, Нової Зеландії та країн Океанії буде капеланом СУМу, мовиться в декреті, який підписав цей преосвященний єпископ, призначивши осередкових капеланів СУМу в містах Перт, Джилонг, Мельбурн, Сідней, Канберра та Ньюкасл: «Одночасно я буду головним капеланом для Спілки української молоді в Австралії, – ідеться в документі. – Молюся, щоб Господь благословив працю капеланів, а їх призначення служило для більшої слави Бога і для зростання Спілки української молоді». Оскільки владика Петро також подав зречення з урядів голови Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ та голови Відділу морського апостоляту УГКЦ, то на його місце терміном на три роки призначили новообраних наступників. Відтепер владика Давид Мотюк, єпископ Едмонтонський, виконуватиме обов’язки голови Патріаршої катехитичної комісії, а владика Павло Хомницький, єпископ Стемфордський – голови Відділу морського апостоляту УГКЦ.
Німеччина – У Вольфсбурзі відбувся перший християнськомузичний табір для дітей. Він був організований завдяки співпраці сім’ї музикантів Романа Антонюка та його дружини і священика УГКЦ в Німеччині Романа Максимціва. Табір провели з благословення владики Петра Крика – екзарха Апостольського екзархату для українців у Німеччині та Скандинавії. Кожен день у таборі був гармонійно поєднаний із молитвою, навчанням гри на бандурі, співом, участю в божественній літургії та активним відпочинком. Діти мали нагоду відвідати зоопарк і провести час у спеціальному комплексі «Автоштадт» (містечко автомобілів концерну «Фольксваген»), де побачили музей історії розвитку автомобіля та дитячі майданчики. Окрім цього, упродовж тижня діти, які вперше взяли до рук бандуру, навчилися грати на ній. Під час святкування храмового празника в церкві святого Володимира Великого учасники табору скористалися можливістю продемонструвати всім присутнім здобуті навички гри на бандурі, а також поділилися враженнями життя в таборі.
США – Блаженніший Святослав Шевчук відвідав Балтимор, Стемфорд, Слотсбург і Філадельфію. Офіційний візит предстоятеля УГКЦ до США тривав із 6 до 22 серпня. Зокрема, 7 – 9 серпня Блаженніший Святослав взяв участь у конвенції «Лицарів Колумба» в Балтиморі (штат Меріленд) і зустрівся з президентом Католицької служби допомоги Шоном Калаганом, з яким обговорив сучасну гуманітарну ситуацію в Україні та співпрацю Церкви і благодійних організацій. На зустрічі з «Лицарями Колумба» він згадав про війну в Україні. «Завдяки інформаційним технологіям сучасні війни не обмежуються конкретними територіями, вони не обмежуються одним континентом без будь-яких наслідків для тих, що, здавалося б, далеко. Кожен у західному світі сьогодні відчуває наслідки цієї інформаційної війни, яка спрямована на істину, поширюючи фейкові новини і формуючи громадську думку відповідно до злих намірів. На жаль, навіть ваша країна або інші розвинені країни Західної Європи не були врятовані від цих нападів. Будь ласка, пам’ятайте: це не лише наша війна – це війна за людство! » – наголосив Блаженніший. Відтак 9–12 серпня глава Церкви здійснив візит до Стемфордської єпархії УГКЦ, який завершився прощею до Марійського відпустового місця у Слотсбурзі (штат Нью-Йорк). У Філадельфії Блаженніший зустрівся з управою Релігійного товариства «Свята Софія» в США, а також із єпископатом Русинської Греко-Католицької Церкви.