США – У єпархії святого Йосафата в Пармі відбулися великопісні реколекції для молоді. 3 і 4 березня в українській греко-католицькій парафії святої Анни міста Остінтаун (штат Огайо) та єпархії святого Йосафата в Пармі відбулися щорічні великопісні реколекції для єпархіальної молоді. Організував їх єпархіальний молодіжний комітет під керівництвом отця Любомира Жибака, пароха згаданої парафії і церкви Пресвятої Трійці УГКЦ в Янгстауні (штат Огайо), а координував диякон Мирон Шпак із церкви Пресвятої Трійці УГКЦ в Карнегі (штат Пенсильванія). Ці реколекції дали можливість єпархіальній молоді молитися, застановлятися, зустрітися із однолітками, а також час для зосередження на своїй духовній мандрівці на шляху до Великодня із особливим наголосом цього року на апологетиці, тобто захисті віри.
Франція – У єпархії святого Володимира в Парижі призначили першого синкела у справах монашества. 9 березня із офіційного сайту єпархії святого Володимира Великого в Парижі стало відомо про призначення першого синкела у справах монашества в історії цієї єпархії. Ним став єромонах Руслан Піх, редемпторист. Згідно з Кодексом канонів Східних Церков, синкел у справах монашества покликаний допомагати єпископові керувати єпархією і наділений владою заступника єпископа. Синкел у справах монашества дбатиме про богопосвячених осіб, які несуть своє служіння на території єпархії святого Володимира Великого та про розвиток монаших згромаджень і чинів у єпархії. Призначення нового синкела є моментом становлення структур єпархії святого Володимира Великого та її курії.
Румунія – Єпарх Чернівецький вперше очолив паломництво румунськими святинями та помолився в українських парафіях. 8 березня правлячий Архиєрей Чернівецької єпархії Йосафат Мощич очолив прощу вірних катедрального собору Чернівців святинями Південної Буковини. Південна Буковина – це сучасна область Румунії. Українська Греко-Католицька Церква в Румунії представлена у двох деканатах – Буковинському та Закарпатському, які об’єднані Генеральним вікаріатом. Вірні та священики Буковинського деканату Південної Буковини є найближчими сусідами Чернівецької єпархії УГКЦ.
Італія – В місті Лукка відбулися духовні вправи для учителів парафіяльних шкіл УГКЦ в Італії. З 9 до 11 березня в реколекційному домі сестер-салезіянок у місті Лукка, що в регіоні Тоскана, відбулися реколекції для катехитів та вчителів парафіяльних шкіл, провідником яких був отець Орест Козак, студит із Гроттаферрати. У духовних вправах брали участь 28 осіб з різних куточків Італії: Савони, Генуї, К’яварі, Мілана, Павії, Казерти, Риму, Турина, Падуї та Лукки.
Франція – В Парижі уперше в історії було проведене соціологічне опитування у формі анонімного анкетування українських мігрантів. Його метою було дослідження траєкторії, стилю життя, світогляду та проблем людей, які пройшли через досвід міграції з України до Франції. Організаторами дослідження стали єпархія святого Володимира Великого в Парижі та кафедра соціології Українського католицького університету за підтримки Стефана і Володимири Сливоцьких. Організатори наголосили, що число українських мігрантів, які сьогодні живуть у Парижі та його околицях, невідоме. За деякими даними, мовиться про 15 000 осіб, але цифра ця, ймовірно, неточна, оскільки багато людей – нелегали, тому й не відображені у офіційній статистиці. Декого з них Церква знає як своїх вірних, але значна кількість мігрантів «невидима» для церковних і громадських інституцій. «Тому виникла думка зробити повноцінне дослідження за участі кафедри соціології УКУ, щоб максимально зрозуміти, ким є український мігрант у Франції», – зазначив Борис Ґудзяк, правлячий архиєрей єпархії.
Польща – Глава УГКЦ в Кракові презентував свою книгу «Діалог лікує рани». Предстоятель УГКЦ зустрівся з колишнім Архиєпископом Краківським, секретарем святого Івана Павла ІІ кардиналом Станіславом Джівішем, який написав вступне слово до книжки-інтерв’ю «Діалог лікує рани». Кардинал сердечно привітав Блаженнішого Святослава і висловив своє задоволення з того, що він довірив йому написати вступ до дуже актуальної книжки. Під час презентації глава УГКЦ розказав про історію цього інтерв’ю з Кшиштофом Томашіком та про те, як виникла ідея його видання. Предстоятель зазначив, що Господь сотворив нас для спілкування-діалогу, і ми маємо в ньому потребу, що це спілкування має лікувальну силу і що сучасна людина справді має багато ран, які потребують лікування. Редактор Католицької інформаційної агенції Кшиштоф Томашік заохотив слухачів не просто до читання цієї книжки, а до її вивчення,бо у ній можна знайти не просто відповіді на складні життєві питання, а й зрозуміти, як вирішувати їх. Глава УГКЦ окремо зупинився на питанні українсько-польського примирення, розповівши про ті кроки, які спільно роблять і робитимуть у цій справі єпископати Римо- і Греко-Католицької Церков.
Аргентина – Українська громада здійснила прощу до Люхана. 18 березня громада української грекокатолицької єпархії Покрови Пресвятої Богородиці в Аргентині, очолювана владикою Даниїлом Козлінським, відбула щорічну традиційну прощу до марійського відпустового міста Люхан. Вже не один десяток років вірні УГКЦ поспішають до одного з найшанованіших християнами Південної Америки храму Богородиці в Люхані (провінція Буенос-Айрес), аби спільно помолитися та випросити ласк і заступництва в Матері Божої. У літургії взяли участь богопосвячені особи Української Греко-Католицької Церкви в Аргентині, керівники та представники численних громадських асоціацій і культурних товариств, а також співробітники посольства України на чолі з послом Юрієм Дюдіним. Цьогорічна проща є особливою для вірних Української Церкви в Аргентині саме тому, що святкує 50-ліття з часу створення Апостольського екзархату для українських греко-католиків у Аргентині, а також освячення Патріархом Йосифом Сліпим катедрального собору Покрови Пресвятої Богородиці в Буенос-Айресі.
Австралія – Помер священик, який служив у всіх парафіях УГКЦ в цій країні. Український греко-католицький священик в Австралії, уродженець Тернопільщини отець Зенон Хоркавий помер 19 березня в Мельбурні. Як повідомляють у єпархії УГКЦ Австралії, Нової Зеландії та країн Океанії, душпастир упродовж довгих років свого священичого служіння працював у всіх парафіях єпархії та займав різні адміністративні посади. Парафія Успіння Пресвятої Богородиці в Ардірі є останньою, в якій протягом чотирьох років (до лютого 2018-го) служив отець Зенон. Народився він 5 лютого 1936 року в селі Раковець Підгаєцького повіту (тепер Теребовлянський район) на Тернопільщині. Унаслідок Другої світової війни сім’я опинилася в таборі для біженців у Німеччині. Звідти Хоркаві переїхали до Австралії, де також проживали у таборах, поки не облаштувалися в Мельбурні. Єпископ Іван Прашко, який із 1950-го працював священиком у Австралії, а з 1958-го очолював Апостольський екзархат для українців Австралії, Нової Зеландії та Океанії, відіслав юнака на навчання до Риму. Спершу Зенон Хоркавий навчався у Малій семінарії, відтак у Семінарії святого Йосафата на Джаніколо. Ще під час навчання зацікавився іконописом та українським народним мистецтвом. 17 грудня 1967 року отримав священичі свячення і розпочав служіння для українських греко-католиків Австралії.
Греція – Монах-францисканець із Тернополя провів реколекції для української церковної громади Афін. Упродовж четвертого тижня Великого посту в українській церковній громаді міста Афіни тривали духовні вправи на тему «П’ять ключів до Божого благословення». Метою реколекцій було наблизитися до Бога, досконаліше наслідувати Ісуса Христа та примиритися зі своїми ближніми, побачивши в них образ та подобу Божу. Проповідником був монах-францисканець Юстиніан Городечний, який служить у монастирі Різдва Пресвятої Богородиці Чину Братів Менших у Тернополі та є відомим і ревним священикоммісіонером в Україні. Два роки тому Папа Франциск особисто нагородив отця Юстиніана титулом місіонер милосердя за його віддане служіння та проголошення Христового Євангелія. Угорщина – Секретар Пасторально-міграційного відділу УГКЦ провів реколекції. 23 – 25 березня при українській греко-католицькій парафії Покрови Богородиці в Будапешті відбулися великопісні реколекції. Дні духовної віднови проходили в центрі угорської столиці – в церкві святого Михаїла, розташованій на туристичній вулиці Ваці, 47, де українська громада щотижня збирається на богослужіння рідною мовою. Духовні науки провадив отець Андрій Гах, секретар Пасторальноміграційного відділу УГКЦ.
Польща – У Варшаві відкрили новий душпастирський осередок УГКЦ. 15 квітня відкрилося греко-католицьке душпастирство Варшава – Бялоленка. Службу Божу тут служитимуть щонеділі oб 11. 30 в каплиці при римо-католицькій парафії Пресвятої Богородиці Матері Чудової Любові (NMP Matki Pięknej Miłości).
США – Зміни у Філадельфійській архиєпархії УГКЦ в США. 16 квітня 2018 року Папа Франциск прийняв зречення з уряду, яке представив Архиєпископ і митрополит Філадельфійський УГКЦ владика Стефан Сорока, і призначив Апостольським адміністратором вакантного осідку владику Андрія Рабія, дотеперішнього єпископа-помічника Філадельфійської архиєпархії. Владика Андрій Рабій народився 1 жовтня 1975 року у Львові. Переїхавши до США, дуже добре пристосувався до місцевих умов. Священицьку освіту здобув в українській семінарії святого Йосафата у Вашингтоні. В 1999 році здобув ступінь бакалавра з філософії у Католицькому університеті Америки, 2002 року – ступінь магістра богослов’я в Домініканському богословському інституті у Вашингтоні, а 2008-го – ліцензіат із канонічного права в Католицькому університеті Америки. Єпископська хіротонія відбулася 3 вересня 2017 року в Архикатедральному соборі святого Юра у Львові.
Франція – Українська греко-католицька громада Марселя вже має свій храм. Четвер Світлого тижня, 12 квітня 2018 року, став історичним для єпархії святого Володимира Великого. Громада Марселя, створена 4 жовтня 2016 року, отримала в користування каплицю святого Івана Хрестителя від дієцезії Марселя. Відповідний договір про користування терміном на три роки підписали владика Борис Ґудзяк, правлячий архиєрей єпархії святого Володимира Великого, та Архиєпископ Марселя Жорж Понтьє в присутності представників мерії міста Марсель, протосинкела єпархії святого Володимира Великого та душпастиря українських греко-католиків Марселя отця Миколи Гривнака.