29-го квітня 1978 року відбулися в кафетерії школи НЗПДМ в Гемтремку Загальні Збори Т-ва за Патріярхальний Устрій Української Католицької Церкви, відділ в Детройті. Вибрана президія зборів в складі: інж. Василь Колодчин — голова та Василь Папіж — секретар, проводила нарадами. Члени уступаючої управи подали вичерпні звіти з проведеної праці Т-ва. На особливу увагу заслуговував звіт голови д-ра Богдана Лончини. Управа відбула сім засідань, на яких накреслювано пляни праці та як їх успішно реалізувати. З ініціативи управи створено в Дітройті Ювілейний Комітет, у склад якого входили більшість членів управи. Ювілейні відзначення Патріярха Йосифа, 85-ліття уродин та 60-ліття священства, що відбулися 16 жовтня 1977 року, були насправді всегромадською маніфестацією вірности ідеї патріярхату та відданости Патріярхові Йосифові І. Другою успішною імпрезою була Великопостна трапеза, що відбулась 19 березня 1978 p., на якій промовляли ред. Василь Качмар та близький співробітник Патріярха Йосифа І о. д-р Іван Музичка. Наладнано збірку на Патріярший фонд, що нею завідує Т-во Св. Софія. Збірка на терені Дітройту проходить справно, то всеж таки вона вимагає посилення з боку, як управи так і всіх мирян. Різко відчувається брак співпраці з мирянським рухом української католицької преси. Дуже часто появляються у ній негативні відомости про Патріярха та про акції мирян у напрямі утвердження існуючого патріярхату Помісної УКЦ. Тому є конечним поширювати журнал «Патріярхат». Не тільки управа, але кожний з нас повинен поширювати його між мирянами, організуючи нових передплатників. Представники управи взяли участь у двох мирянських з’їздах 29-го жовтня 1977 та 7-го квітня 1978 року. Під час звіту зложив подяку членам управи д-рові В. Богоновичу, А. Ромаху та М. Приймі за виконання особливих завдань, що причинилось до успіху праці Т-ва в минулій каденції.
Фінансовий референт Анатоль Ромах зложив точний звіт про фінансове діловодство управи на протязі каденції. Прибутки Т-ва виносили 10,647.00 дол. Витрати на 10.025.00 дол. З того вислано на Патріярший Фонд 7.750.00 дол. Після покритя всіх конечних витрат та з минулорічним сальдом в касі Т-ва осталось 989.00 дол.
Д-р Володимир Богонович склав звіт з праці секретара. Діловодство секретара управи перейняв в листопаді 1977 року від Євгена Василини, який виїхав з Дітройту. Побіч протоколів з нарад, повідомлень, ділових листів, які є невідємними в діяльності кожної установи, упорядкував членський реєстр, адресар та інші того роду справи. Також завважив, що деякі члени управи дали себе вибрати до управи, але на сходини-наради цілий рік не приходили.
З рамени Контрольної Комісії звітував Микола Климишин. В імені Комісії заявив, що не лише погоджується із звідомленням фінасового референта але при перевірці діловодства, що його перевів разом з Я. Кривим і мґр. В. Соя, сконстатовано точні і дуже дбайливо всі записи, як по боці прибутків так само й витрат. В окремій точці запропонував уділити абсолюторію уступаючій управі.
Номінаційна Комісія у складі: мґр. В. В. Баран, інж. М. Кунинський та Р. Ковч підготовила та запропонувала склад нової управи Т-ва, яку збори прийняли одноголосно, в складі: проф. д-р Богдан Лончина-голова, інж. Микола Кунинський і інж. Микола Лаврин-містоголови, д-р Володимир Богонович – секретар, Анатоль Ромах фінансовий референт, Володимир Баран, Адріян Блюй, Зенон Василькевич, проф. Пилип Гайда, Роман Ковч, Іван Лотоцький, Василь Папіж, Мирослав Прийма Володимир Соя, та інж. Теофіль Швайкун. члени управи. Контрольна Комісія: Ярослав Кривий, інж. Василь Колодчин та д-р Микола Климишин.
Під час зборів вив’язалась жвава дискусія. Михайло Витягловський запропонував щоб члени нововибраної управи нав’язали тіснійший контакт з мирянськими кругами, щоб членство відділу з теперішніх 210 поширити на 1,000. Степан Юрків запропонував для розв’язки цього питання створити в управі організаційну референтуру. Роман Ковч звернув увагу на важливість журналу «Патріярхат» і вже на місці принимав передплату. Проф. Фалина Кульчицька вказала на статтю д-ра Богдана Цимбалістого що появилась у журналі «Сучасність», яка своїм дуже важливим змістом заслуговує щоб мирянські круги з нею запізнались.
Предсідник зборів інж. Василь Колодчин у заключному слові виявив повне вдоволення із перебігу нарад. Звернув увагу, що значно більше число мирян прибули на цьогорічні збори, а головно, що між учасниками була одна третина жіноцтва. Це вказує, що патріярхальні ідеї ширяться і закріплюються серед нашої громади, а також віра, що управа зможе розвинути в біжучій каденції ще живішу діяльність, Побажав управі успіху а приявним зложив подяку за участь та діловий підхід до справ. Піснею Христос Воскрес закінчено, ці наскрізь вдалі загальні збори.
Незаперечним залишається факт — хто з українців схвалює і піддержує ватиканську «остполітік» і діялоґ з Москвою, цей свідомо, чи не свідомо допомагає ворогові нашої Помісної УКЦеркви й Українського народу — Москві.
Молімось, щоби Папа і Ватикан перестали вести діялог з атеїстичною Москвою!