31 березня у Львівській Богословській Академії відбулось друге засідання наукового семінару на тему: «Роля українських Церков в екуменічному процесі».
Основним завданням семінару було дослідження можливостей українських церков у пляні практичних кроків до екуменізму. «Коли говориться про міжконфесійні стосунки, часто йдеться про конфлікти, взаємні докори тощо, — говорить директор Інституту Релігії та Суспільства Мирослав Маринович. — Натомість нам видалось конструктивнішим говорити про конкретні напрацювання, ініяціятиви з боку церков з тим, щоб побачити, що ми маємо, зрозуміти, які напрямки більше вдаються і визначити, що під силу невеликій групі людей, а що — церквам та єрархії. Ми концентрували свою увагу не на теорії екуменізму, а намагалися говорити про якісь конкретні справи».
Під час семінару було вирішено провести зустріч учасників з редакторами християнських часописів з тим, щоб поговорити на тему, як в пресі висвітлюються міжконфесійні стосунки, проблема екуменізму, толерантність преси щодо інших конфесій, інших церков тощо. Сьогодні постає питання чи наша преса є християнською, чи конфесійною, бо часто ці поняття збігаються, що ускладнює розуміння релігійних проблем сучасности.
Серед більше як двох десятків гостей і доповідачів семінару — люди різного віку, освіти, і, що найвизначальніше, різної конфесійної приналежносте: греко-католики, римо-католики, православні, представники Церкви Євангельських Християн-Баптистів та Церкви Адвентистів Сьомого Дня. Окрім львів’ян, були присутніми гості з Києва, Тернополя та Івано-Франківська.