З ласки Божої та благословеня церковної влади від 30 червня до 4 липня 1998 року у Відні, Австрія, відбулася зустріч між делегаціями Української Православної Церкви та Української Греко-Католицької Церкви за ініціативою католицького фонду «Про Орієнте» під керівництвом його президента п. Альфреда Штірнемана.
Від Української Православної Церкви в зустрічі взяли участь:
- Єпископ Львівський і Дрогобицький Августин (Маркевич) — голова делегації.
- Єпископ Тернопільський і Кременецький — Сергій (Генсіцький).
- Протоієрей Василій Заєв.
- Андрій Савицький.
Від Української Греко-Католицької Церкви в зустрічі взяли участь:
- Єпископ-Помічник Глави Української Греко-Католицької Церкви Любомир (Гузар) — голова делегації.
- Єпископ Зборівський Михаїл (Колтун).
- Протопресвітер доктор Іван Дацько.
- Мирослав Маринович.
Члени церковних делегацій з України подякували Кардиналові Крістофу Шенборну за допомогу в організації симпозіюму і привітали його з обранням на посаду президента Австрійської Епископської Конференції, а також висловили вдячність Кардиналові Францу Кеніґу за сприяння у переговорах.
Зустріч було відкрито доповідями голів делегацій, які виклали своє бачення і свою оцінку релігійної ситуації в Західній Україні, що різнилися між собою.
Обидві сторони з жалем констатували, що в Україні й досі продовжуються конфлікти між православними і греко-католиками. Члени делегації вважають, що це суперечить нормам християнської моралі й негативно впливає на процеси духовного відродження України.
Було висловлено спільну думку про корисність і необхідність таких зустрічей з конкретною тематикою, а також про потребу співпраці у таких сферах:
- благодійництва та соціяльного служіння;
- духовного і морального виховання молодого покоління;
- духовно-виховної роботи у Збройних Силах;
- духовного оздоровлення суспільства і його консолідації.
Така співпраця відповідає християнським принципам і буде сприяти примиренню в дусі Христової любови.
Обидві сторони заявили, що засуджують будь-яке насильство — фізичне чи моральне, — що чиниться при захопленні церковного майна, зокрема храмів, і щодо християн будь-якої конфесії, як невідповідне ідеалові християнського життя.
Представники обох Церков вважають, що нормалізація стосунків можлива завдяки конкретним заходам, спрямованим на зняття напруженості у стосунках між Церквами, які наочно продемонстрували б віруючим схильність керівництва обох Церков до мирного вирішення конфліктів.
Обидві сторони пропонують керівництву своїх Церков:
- Вжити заходів до припинення захоплення храмів як методу вирішення проблем церковної власності на всій території України.
- В найближчий час розв’язати всі наявні конфліктні ситуації шляхом мирних переговорів в рамках утвореної в Барі, Італія, у 1997 році спільної Робочої групи, керуючись при цьому раніше випрацьованими нормами, зокрема викладеними в Комюніке (Барі, 1997 p.).
Обидві Церкви повинні поважати канонічні рішення одна одної і доручити відповідним синодальним комісіям глибше вивчити питання, пов’язані зі стосунками між православними і греко-католиками.
Спільна Робоча група повинна розробити плян подальшого врегулювання відносин між Церквами і подати його на розгляд керівництву своїх Церков.
За згодою всіх членів делегації
вл. Августин
вл. Любомир
вл. Сергій
вл. Михаїл
Відень, 4 липня 1998 р.