Світова мідія передавала інформації про поїздку Папи Івана-Павла II до його Батьківщини — Польщі, яка почалась 30 травня і тривала до 10 червня 1997 р. В тому часі у Вроцлаві відбувся 46 з черги Міжнародний Евхаристійний Конгрес, у якому Папа Іван-Павло II взяв участь. При цій нагоді Вселенський Архиєрей відвідав більше польських міст, а серед них колишню історичну столицю ранньої Польщі Ґнєзно. Тут Папа Іван-Павло II відправив Святу Літургію, присвячену тисячуліттю мученицької смерти св. Адальберта, німецького монаха-проповідника Христової Церкви, який був убитий у Польщі поганськими племенами. На цій урочистості були присутніми президенти: Польщі, Німеччини, Чехії, Словаччини, Угорщини, Литви й України. Кожного з президентів Папа Іван-Павло II вітав особисто, його рідною мовою. Після цього звернувся з проханням, щоб вони, всі разом змагали до того, щоби знайти порозуміння між собою і своїми сусідніми державами, а це напевно допоможе піднести життєвий рівень громадянства. Закликав до єдности, до об’єднаної Европи, а в цьому може допомогти тільки християнський підхід. В іншому випадку може зродитись якась інша тиранія людства.
При цій нагоді Папа Іван-Павло II повторив президентові Леонідові Кучмі своє бажання відвідати Україну, підкресливши, що бажав би бути на Запоріжжі і на острові Хортиця відправити Св. Литургію. Президент Л. Кучма сказав, що це стане дійсністю і Папа Іван-Павло II буде бажаним гостем України, тільки для цього треба провести певну працю на офіційному рівні та визначити час візити. Знаємо, що на перше бажання Папи Івана-Павла II всі наші Українські Православні ієрархи Автокефальної, Київського Патріярхату і Московського Патріярхату в унісон сказали ні! Це було не тільки дивно і не зрозуміло, тим більше, що українці дуже хваляться своєю гостинністю… Не відомо, що тим разом вони скажуть? До речі Папа Іван-Павло II не обов’язково мусить бути гостем ієрархів Православних Церков, але може бути гостем президента Леоніда Кучми, Української Католицької Церкви і Римо-Католицької Церкви в Україні.
Треба сподіватись, що бажання Папи Івана- Павла II стане дійсністю і буде мати нагоду благословити український нарід над Дніпром і Дністром, безпосередньо, що він робив дотепер, благословляючи український нарід з приводу різних особливих нагод, а зокрема це було підкреслено й наголошено під час святкувань тисячоліття хрещення Руси-України 1988 р. у Римі й Ченстохові.