Ось і закінчився перший рік навчання у Львівській Богословській Академії, а, здається, тільки що починали. Несміливо заходили перші студенти, сідали за столи і слухали виклади не лише професорів з Львівського університету чи інших вузів Львова, але і з-за кордону, таких як професор, доктор теологічних наук Януарій Перський з Польщі, професорів з Америки Дем’яна Федорики та Андрія Онуферка чи доктора філософії о. Діонісія-Павла Ляховича з Бразілії.
Рік тому Академія була ніким не визнана установа, а зараз — це вищий навчально-науковий заклад, який офіційно зареєстрований. Про Академію знають не лише в Україні, але й за її межами. Підтвердженням цього є висока оцінка з боку Папського Східнього Інституту та Папського Біблійного Інституту, які є одними із найпрестижніших інституцій у сфері філософських і богословських наук у світі.
Академія здійснює екуменічну діяльність серед українських Церков, і підтвердженням цього є не лише те, що в Академії навчаються греко-католики, православні та римо-католики, але й висока оцінка її діяльности з боку глави Української Автокефальної Православної Церкви Патріярха Київського і всієї України Димитрія (Яреми), який фактично став благословенням нашої праці з боку Української Автокефальної Православної Церкви, та групи римо-католицьких єпископів з Австралії на чолі з кардиналом Кленсі, які відвідали Академію в травні місяці.
Львівська Богословська Академія готує окремих мирян і ченців до науково-дослідницької і педагогічної діяльности.
П’ятирічна програма навчання в Академії дає глибокі філософські та богословські знання студентам, які отримуватимуть дипломи бакалавра.
Студенти Академії опанують англійську, грецьку і латинську мови, одночасно здобуваючи основні знання з єврейської і ще однієї іноземної мови.
Львівська Богословська Академія пропонує стаціонарну форму навчання (заочна форма не передбачена) для мирян (чоловіків і жінок) та членів інститутів посвяченого життя віком до 30 років, які мають закінчену середню освіту.