У Сиракузах 2 квітня 1986 р. на 76 році життя помер відомий український громадсько-політичний діяч і провідний член Українського Патріярхального Товариства на терені Сиракуз мґр Ілля Городецький. Покійний все своє багатотруднеє життя присвятив служінню українському народові й нашій Помісній УКЦеркві. Любов до своєї батьківщини і української Церкви він виніс з батьківської хати. Його батьки дали родинне і глибоко релігійне виховання та добру освіту.
Ілля Городецький народився 1910 року в селі Більче на Дрогобиччині. Народню школу закінчив у своєму рідному селі. Батьки його дальше послали вчитись до середньої школи — гімназії, що її він закінчив у Стрию з відзначенням. На цьому Ілля не зупинився і вписався на Богословську Академію у Львові. Після закінчення богословських студій виїхав на дальші студії богословії до відомого католицького університету у Австрії в Іннсбруку, щоб осягнути докторат. На жаль. Друга світова війна перебила пляни Іллі Городецького, і він не встиг завершити своїх студій докторатом.
Повернувся на рідні землі. Деякий час працював на Лемківщині. Одружився з Марією Кліш, але їм не пощастило жити на рідних землях. Перед наступаючою большевицькою навалою він з дружиною долучились до великого ісходу з рідних земель, і так вони опинились у Західній Німеччині, а після закінчення війни у таборі в Регенсбурзі. В 1949 році разом з дружиною Марією і двома донями, Дарією і Оксаною, приїхав до США.
Щоб не бути звичайним фізичним робітником, Ілля вписується на студії бібліотекарства при Колюмбійському Університеті в Нью-Йорку, які закінчив з дипльомом магістра. В 1957 році переїжджає на працю керівника бібліотеки слов’янського відділу при Сиракузькому Університеті, де працював до 1970 року, коли пішов на пенсію, себто на заслужений відпочинок.
Мгр Ілля Городецький належав до особливих людей у нашій громаді. Він був добрим знавцем і любителем та послідовником шевченківських ідей. Він з закінченими студіями богословії, знаючи добре церковні проблеми та історію української Церкви, активно включився у мирянське русло боротьби за Патріярхат Помісної УКЦеркви. Він був одним з перших основників Українського Патріярхального Товариства на терені Сиракуз та постійним членом управи. Завжди служив добрими своїми порадами, як знавець церковних питань.
Також треба підкреслити, що Ілля Городецький був завзятим оборонцем доброго українського імени. За це не раз себе наражував на різні труднощі. Тут можна навести такий факт: у бібліотеці Сиракузького Університету він майже з нічого розбудував український відділ, у якому залишив понад шість тисяч томів українських книжок. Він зібрав майже всю україніку за кордоном. Якось так склалося, що за його український патріотизм був звільнений на півроку з праці. Згодом був регабілітований і дальше працював. Покійний був дуже добрим учнем своїх двох великих учителів — Слуги Божого Андрея і Патріярха Йосифа.
В особі покійного Іллі Городецького його дружина Марія втратила вірного друга в житті, доньки Дарія й Оксана — дорогого й незаступимого батька, українська громада свого відданого громадянина, багатотрудиву людину, громадського і політичного діяча та українського патріота, а Українське Патріярхальне Товариство — активного й відданого члена та борця за Патріярхат УКЦеркви. Українська сиракузька громада з смутком і болем прощала свого члена громади. Похоронні обряди були відправлені у Сиракузах, а довершені у Вашінгтоні, де його похоронено.
д-р Галина Клюфас