Примас польської Церкви кард. Ґлемп заявив, що «найважніша дата сучасного періоду буле 1988 рік — 1000-ліття хрещення Росії».
Щось тут не є в порядку із історичними фактами. Як може Росія відзначати 1000-ліття хрещення в 1988 році, коли в 10-му столітті ще не було ані російського (згл московського) народу, ані російської держави.
Це наявний доказ того, що московська Церква із патріярхом Піменом на чолі робить заходи, щоб загарбати ювілей 1000-ліття Української Церкви. У тому патріярх Пімен має повну піддержку московського комуністичного уряду і сильно розбудованого відділу пропаганди.
Все таки повища заява кард. Ґлемпа нас заскочила й насторожила. Легко торгувати спадкоємством Української Церкви і народу, а при тому ще й одержати якісь полегші для Польщі. Але тоді кард. Ґлемп робить себе співучасником того грабунку. А це не має вже нічого спільного з християнською етикою й справедливістю.
Тепер передбачені візити Пімена до Польщі й кард. Ґлемпа до Москви. Чого то вже не робиться, щоб тільки ограбувати й виелімінувати Українську Католицьку Церкву, яка є так дуже невигідною для обидвох екуменічних партнерів. Слід пригадати, що 30 жовтня 1983 року відновлено православну перемишльську єпархію, яка існувала там ще в роках 1591-1681 та яку тепер очолює єп. Адам Дубець. На відновлення Української Перемишльської Епархії, яку зліквідували поляки після Другої світової війни, покищо нема ніякої надії. При тому не слід забувати, що Української Православної Церкви нема ані під московською займанщиною, ані у Польщі. Існує тільки єдина московська православна Церква.
Отже виходить, що екуменічні зв’язки між польською і московською Церквою засекречено провадяться вже довший час коштом української Церкви. Хочеться мати надію, що наші наукові інстбитуції із українським Гарвардом на чолі, не допустять до того, щоб українську Церкву ограбували з її ювілею 1000-ліття як москалі, так і ті, що їм в тому щиро допомагають.
Дарія Кузик