Свіжий номер

5(505)2024

Час ставати сильнішими

Стати автором

Святкування ювілею Архиєпископа Володимира Стернюка

Сьогодні українські греко-католики у Львові взяли участь в урочистому святкуванні 85-х роковин з дня народження Архиєпископа Володимира Стернюка. В Соборі святого Юра була відправлена Архиєрейська свята Літургія. Разом з Архиєпископом Стернюком її відслужили єпископ української греко-католицької єпархії в Станиславові (Івано-Франківську) Софрон Дмитерко, єпископи-помічники Львівської Архиєпархії Михайло Саприга та Юліян Вороновський, отець-доктор Іван Дацько, генеральний вікарій Архиєпархії отець Ярослав Чухній, декан Львівської Архиєпархії та багато інших священиків. На службі були присутні близько 6,000 осіб.

Проповідь виголосив отець Іван Дацько. Після Літургії в митрополичих палатах Собору святого Юра, де знаходиться резиденція Архиєпископа Володимира Стернюка та його блаженства Мирослава-Івана, Кардинала Любачівського, відбулося святкове зібрання. На ньому були присутні Блаженніший Мирослав-Іван, Кардинал Любачівський, єпископи та священики Львівської Архиєпархії, а також члени родини Архиєпископа Стернюка.

Від імени Святішого Папи Івана-Павла II державний секретар Ватикану, Кардинал Анджело Содано надіслав Архиєпископові Стернюку телеграму такого змісту:

«Повідомлений про 85-ліття народин, Святіший Отець направляє Вам свої найкращі побажання і молить Бога дарувати Вам здоров’я і спокій. Поручаючи Вас матірній опіці Пречистої Діви Марії, Його Святість пересилає з цілого серця апостольське благословення.

Кардинал Содано»

* * * 

Архиєпископ Стернюк вислав свою відповідь на цю телеграму:

«Святіший Отче!

Глибоко зворушений щиросердечними побажаннями з нагоди 85-ліття моїх уродин, складаю мою найщирішу подяку за сердечні побажання і апостольське благословення. З тої нагоди запевняю Вашу Святість про мою відданість із запевненням синівської любови і постійної молитви.

Володимир Стернюк»

Далі подаємо коротку біографію Архиєпископа Стернюка.

Син отця Володимира та Євгенії (до одруження Коновалець), він народився 12 лютого 1907 року в Пустомитах. Початкову освіту набув у Львові, потім навчався в Ешені, в Бельгії, в малій семінарії отців-редемптористів, де отримав свій атестат про середню освіту.

В липні 1927 року він вступив до монастиря отців-редемпористів в Сант-Тронді, Бельгія. У 1928 році він склав тимчасові обіти, а в 1931 — вічні.

Архиєпископ Стернюк закінчив у Бельгії курс філософії в Боплато в Арденах, а також курс богословія в Боплато та в Луве. В середині липня 1931 року в Луве він був висвячений єпископом Василем Ладикою на священика. В 1932 році закінчив курс богословія в Луве. З 1932 року він був місцевим консультантом отців-редемптористів. Працював у Західній Україні, на Волині, Тернополі, Станиславові та у Львові.

Він перебував в ув’язненні в Архангельській області біля міста Єрцево і був звільнений у 1952 році. Далі працював у Львові на різних роботах: сторожем, помічником бухгалтера, санітаром та медичним працівником. З 1967 року він на пенсії.

Єпископські свячення відбулися в липні 1964 року у Львові в його власному помешканні. З лютого 1972 р. до 30 березня 1991 р. Архиєпископ Стернюк був місцеблюстителем (тимчасовим місцевим адміністратором) та діючим старшим єпископом Галицької Митрополії.

Зараз він має титул Титулярного Архиєпископа в Марчіянополі.

Поділитися:

Популярні статті